SEO analýza - komplexní posouzení webu a zpětných odkazů

Ivo Kylián SEO analýzy

Komplexní SEO analýzou odhalím všechny nedostatky vašich webů nebo e-shopů a po aplikaci úprav vám přivedu nové zákazníky z vyhledávačů.

Kontaktujte mne Mé reference

Desítky referencí a osobních hodnocení klientů.Co je SEO analýza?


SEO analýza (někdy také SEO audit) je komplexní rozbor projektu z pohledu optimalizace pro vyhledávače. SEO je zkratka z anglického Search Engine Optimization. Hlavním účelem SEO analýzy je popsat aktuální nedostatky na webu i mimo něj (odkazový profil) spolu s nastavením aktivit pro SEO specialistu, vývojáře a klienta. Bývá obvyklá na počátku spolupráce se SEO konzultantem.

Cílem je zpravidla zvýšení návštěvnosti a plnění stanovených cílů webu (objednávky, poptávky, návštěvy kontaktů apod.) z neplacené části vyhledávání.

První analýzy SEO jsem začal řešit již v roce 2009. Byl jsem tedy mezi prvními, kteří začali aktivně optimalizaci pro vyhledávače v ČR řešit. Mezi mé klienty se zařadily například Pneumatiky.cz, ETA.cz, OKAY.cz, Akademie věd ČR, ISIC.cz, JIC.cz, VSHosting.cz, Slevoteka.cz, SvetKrmiv.cz a mnohé další.


vojtěch schwangmaier
Spolupráci s Ivem si velmi vážím a hodnotím kladně. Ivo se podílel na školení interních SEO specialistů, zároveň školil marketingový a obchodní tým na Google Analytics a vedle toho pomáhal na některých projektech prostřednictvím SEO konzultací. Za necelé 3 roky spolupráce posunul mnoho projektů správným směrem, proto jeho služby mohu určitě doporučit.

Vojtěch Schwangmaier

Owner & CEO Onio s.r.o.
www.pneumatiky.cz

Kdy potřebujete SEO analýzu?


nejde váš web nebo e-shop vidět v organickém "neplaceném" vyhledávání podle vašich představ

nejste spokojení s návštěvností a konverzemi z vyhledávání Googlu a Seznamu

řešíte náhlé propady organické návštěvnosti z vyhledávačů a nejste si jistí, zda nejste penalizováni pro nepovolené optimalizační praktiky

provedli jste redesign webu nebo jste přešli na zcela novou platformu a nejste si jisti, zda bylo vše z pohledu SEO provedeno korektně

pracujete na novém webu a rádi byste jej spustili z pohledu SEO správně

chcete mít přehled o zpětných odkazech, které na vaši doménu míří

chcete mít skvělý základ pro další optimalizaci pro vyhledávače

chcete mít jistotu, že váš SEO konzultant nebo správce webu má SEO pod kontrolou


Co SEO analýza zahrnuje?


 • základní analýza klíčových slov – pro zjištění hledaných frází a zvýšení cílené návštěvnosti. Obsahuje návrhy na vhodné dotazy, které uživatelé do vyhledávačů zadávají.
 • aktuální pozice klíčových slov – zjistím aktuální pozice vašich stránek ve vyhledávačích Google a Seznam pro budoucí porovnání vývoje.
 • technická SEO analýza – technická struktura a zpracování webu nebo e-shopu. Odhalím skryté nedostatky a případné technické překážky, které mohou mít z pohledu vyhledávačů zásadní vliv pro výsledky vašeho webu ve vyhledávání. Analýza se zaměřuje především na rychlost aplikace, průchodnost webu, crawl budget a indexaci obsahu.
 • analýza odkazového profilu – přehled o rozsahu a kvalitě zpětných odkazů. V komplexní SEO analýze zhodnotím odkud a jaké míří zpětné odkazy na váš web. Také jaké je srovnání s konkurencí a obecná doporučení, co byste měli pro nové odkazy dělat. Je možné si objednat pouze analýzu odkazového profilu, kde doplňuji i soubor pro distanc od zpětných odkazů pro vyhledávač Google (disavow file), použitelný i pro vyhledávač Bing.
 • analýza obsahu a hierarchie dělení obsahu – řešení kvalitního obsahu i jeho dělení v součinnosti s klientem. Analýza zhodnotí, jak dobře je hierarchie vašeho webu zpracovaná, popíše nedostatky a navrhne zlepšení.
 • vyhledání zakázaných praktik – prověřím, zda nepoužíváte zakázané postupy, které vyhledávače trestají snížením pozic penalizací nebo dokonce vyřazením z databáze.
 • mobilní a lokální SEO – zjistím, zda využíváte potenciál pro lepší návštěvnost v rámci vyhledávání v lokalitách (zvláště vhodné pro pobočky nebo firmy s lokální působností).
 • doplňující doporučení - s cílem zlepšit použitelnost webu a zvýšení konverzního poměru.
 • nastavení Google Search Console - v rámci analýzy v návaznosti na detailní poznatky o webu nastavuji na optimální podobu.
 • komunikace s vývojáři a kontrola zapracování - aktivní komunikace s vaším dodavatelem webového nebo e-shopového řešení (telefon, mail, osobně).
 • osobní konzultace - na vyžádání za příplatek může proběhnout společné setkání. Během setkání probereme všechny body SEO analýzy a zodpovím vaše případné dotazy.

Dokument SEO analýzy je zcela individuální, obvyklý rozsah analýzy je 45-60 stránek. Výstupem jsou konkrétní zadání na vaše vývojáře a správce vašeho obsahu spolu s odkazy na body analýzy i s určením priorit pro řešení.

Orientační cena SEO analýzy: od 15 000 Kč, záleží na složitosti webu (e-shopu)

Dodání: obvykle do 2 týdnů, záleží na vytíženosti

Zajímá vás, pro koho jsem dělal SEO analýzy? Podívejte se na mé reference.


Pokud nejste spokojeni s poptávkami z vašeho webu (e-shopu) z vyhledávačů Google a Seznam, pak můžete objednat mou Technickou SEO analýzu, která se zabývá efektivním procházením (crawlingem) a indexací obsahu webů vyhledávači.


✍ Přečtěte si vybraná osobní doporučení od mých klientůProč si objednat SEO analýzu u mne?


 • Mám reálné dlouholeté zkušenosti na fulltime, které dokládám referencemi.
 • Spolupracuji s národními i nadnárodními firmami, s malými vývojáři i developerskými firmami.
 • Jsem vyhledáván i jako školitel SEO a základů webové analytiky.
 • Znám B2B i B2C charakteristiky v ČR i na Slovensku.
 • Na komplexní SEO analýze budu pracovat já a nepředám to nikdy agenturnímu juniorovi.
 • Mám přesah do UX a optimalizace konverzního poměru.
 • Nebudete jedni z desítek anonymních agenturních klientů, ale jedni z užšího okruhu firem, se kterými spolupracuji na optimalizacích.
 • Spolupráce na optimalizaci pro vyhledávače může pokračovat. Neuzavírám dlouhodobé smlouvy. Za svoji práci si ručím a to si budu obhajovat na společných schůzkách. Nehledám písemný úvazek, ale oboustrannou spolupráci, která umožní oběma stranám společně růst.

Více o mně na profilech LinkedIn a Navolnenoze.cz

Kontaktujte mne Mé reference

Desítky referencí a osobních hodnocení klientů.

Optimalizace pro vyhledávače SEO konzultant pro vás