SEO analýza - komplexní posouzení webu a zpětných odkazů

Ivo Kylián SEO analýzy

Komplexní SEO analýzou odhalím všechny nedostatky vašich webů nebo e-shopů a po aplikaci úprav vám přivedu nové zákazníky z vyhledávačů.

Kontaktujte mne Mé reference

Desítky referencí a osobních hodnocení klientů.


SEO může být složité, ale mohu vám pomoci.

Jmenuji se Ivo Kylián a mohu vás provést různými metodikami a technikami, kdy spolu získáme potřebnou výkonnost webů a e-shopů vaší společnosti. Mé vzdělání v kombinaci s profesionálními zkušenostmi s řízením, získáváním návštěvnosti z organiky a zvýšení míry konverze pro některé z největších společností mi umožňuje vytvářet pro mé klienty řešení SEO na míru.

Jako SEO freelancer poskytuji celou řadu služeb, včetně poradenství a školení SEO. Můžete se zúčastnit některé z mých prezentací nebo si domluvit, že vystoupím ve vaší firmě. Podívejte se na mé reference a začněte okamžitě zlepšovat výkon svých stránek.

Co je SEO analýza?


Jednou ze služeb SEO, které nabízím na svých stránkách, je audit SEO (SEO analýza). SEO je zkratka z anglického Search Engine Optimization. Tento komplexní audit vám poskytne neocenitelné informace o aktuálním výkonu vašeho webu v oblasti SEO a o existujících problémech, které by mohly ohrozit vaše umístění ve vyhledávačích.

Moje technická část SEO analýzy zahrnuje také podrobné vysvětlení některých nejčastějších problémů, které by mohly ovlivňovat váš web, takže můžete porozumět údajům a začít vytvářet účinný plán řešení problémů spolu s nastavením aktivit pro SEO specialistu, vývojáře, copywriting a klienta. Analýza bývá obvyklá na počátku spolupráce se SEO konzultantem, nicméně ne nutná jako velký dokument. Analýzu jsem schopen rozdělit a zadat podle priorit řešení.

Znalost faktorů, které ovlivňují vaše umístění ve výsledcích vyhledávače Google a Seznam (SERP), vás může nasměrovat při vytváření strategie SEO a digitálního marketingu.

Co je cílem analýzy SEO?

Cílem komplexního auditu je zpravidla zvýšení návštěvnosti a plnění stanovených cílů webu (objednávky, poptávky, návštěvy kontaktů apod.) z neplacené části vyhledávání. Pomáhá vám stanovit priority úkolů a přijímat přesná rozhodnutí pro zlepšení SEO.

První analýzy SEO jsem začal řešit již v roce 2009. Byl jsem mezi prvními, kteří začali optimalizaci pro vyhledávače v ČR řešit. Mezi mé klienty se řadí například Datart, ETA, ZelenaZeme.cz, Pneumatiky.cz, OKAY.cz, Akademie věd ČR, ISIC.cz, HPmarket.cz, Imago.cz, Nejrecept.cz, PCtuning.cz a mnohé další. Není problém doložit kontaktními osobami.

Kdy potřebujete SEO analýzu?


nejde váš web nebo e-shop vidět v organickém "neplaceném" vyhledávání podle vašich představ

nejste spokojení s návštěvností a konverzemi z vyhledávání Googlu a Seznamu

řešíte náhlé propady organické návštěvnosti z vyhledávačů a nejste si jistí, zda nejste penalizováni pro nepovolené optimalizační praktiky

provedli jste redesign webu nebo jste přešli na zcela novou platformu a nejste si jisti, zda bylo vše z pohledu SEO provedeno korektně

pracujete na novém webu a rádi byste jej spustili z pohledu SEO správně

chcete mít přehled o zpětných odkazech, které na vaši doménu míří

chcete mít skvělý základ pro další optimalizaci pro vyhledávače

chcete mít jistotu, že váš SEO konzultant nebo správce webu má SEO pod kontrolou


Co SEO analýza zahrnuje?


 • základní analýza klíčových slov – pro zjištění hledaných frází a zvýšení cílené návštěvnosti. Obsahuje návrhy na vhodné dotazy, které uživatelé do vyhledávačů zadávají.
 • aktuální pozice klíčových slov – zjistím aktuální pozice vašich stránek ve vyhledávačích Google a Seznam pro budoucí porovnání vývoje.
 • technická SEO analýza – technická struktura a zpracování webu nebo e-shopu. Odhalím skryté nedostatky a případné technické překážky, které mohou mít z pohledu vyhledávačů zásadní vliv pro výsledky vašeho webu ve vyhledávání. Analýza se zaměřuje především na rychlost aplikace, průchodnost webu, crawl budget a indexaci obsahu.
 • analýza odkazového profilu – přehled o rozsahu a kvalitě zpětných odkazů. V komplexní SEO analýze zhodnotím odkud a jaké míří zpětné odkazy na váš web. Také jaké je srovnání s konkurencí a obecná doporučení, co byste měli pro nové odkazy dělat. Je možné si objednat pouze analýzu odkazového profilu, kde doplňuji i soubor pro distanc od zpětných odkazů pro vyhledávač Google (disavow file), použitelný i pro vyhledávač Bing.
 • analýza obsahu a hierarchie dělení obsahu – řešení kvalitního obsahu i jeho dělení v součinnosti s klientem. Analýza zhodnotí, jak dobře je hierarchie vašeho webu zpracovaná, popíše nedostatky a navrhne zlepšení.
 • vyhledání zakázaných praktik – prověřím, zda nepoužíváte zakázané postupy, které vyhledávače trestají snížením pozic penalizací nebo dokonce vyřazením z databáze.
 • mobilní a lokální SEO – zjistím, zda využíváte potenciál pro lepší návštěvnost v rámci vyhledávání v lokalitách (zvláště vhodné pro pobočky nebo firmy s lokální působností).
 • doplňující doporučení - s cílem zlepšit použitelnost webu a zvýšení konverzního poměru.
 • nastavení Google Search Console - v rámci analýzy v návaznosti na detailní poznatky o webu nastavuji na optimální podobu.
 • komunikace s vývojáři a kontrola zapracování - aktivní komunikace s vaším dodavatelem webového nebo e-shopového řešení (telefon, mail, osobně).
 • osobní konzultace - na vyžádání za příplatek může proběhnout společné setkání. Během setkání probereme všechny body SEO analýzy a zodpovím vaše případné dotazy.

SEO audit pro zlepšení výkonu webu na mobilech


V posledních letech spotřebitelé stále častěji používají k přístupu na internet spíše mobilní zařízení než domácí počítače. Kvůli tomuto posunu vyhledávače zdokonalily své algoritmy řazení tak, aby se weby vhodné pro mobilní zařízení umisťovaly ve vyhledávání výše. Stránky s přesnými a úplnými zeměpisnými informacemi mají také tendenci získávat vyšší hodnocení, protože je lze snadno umístit na mapu místních výsledků. Ozvěte se pro řešení!


Dokument auditu je individuální, obvyklý rozsah analýzy je 45-60 stránek. Výstupem jsou konkrétní zadání na vaše vývojáře a správce vašeho obsahu spolu s odkazy na body analýzy i s určením priorit pro řešení.

Orientační cena SEO analýzy: od 15 000 Kč, záleží na složitosti webu (e-shopu)

Dodání: obvykle do 2 týdnů, záleží na vytíženosti

Zajímá vás, pro koho jsem dělal SEO analýzy? Podívejte se na mé reference.


Pokud nejste spokojeni s poptávkami z vašeho webu (e-shopu) z vyhledávačů Google a Seznam, pak můžete objednat mou Technickou SEO analýzu, která se zabývá efektivním procházením (crawlingem) a indexací obsahu webů vyhledávači.


✍ Přečtěte si vybraná osobní doporučení od mých klientů
Proč si objednat SEO analýzu u mne?


Můj SEO audit je neocenitelným nástrojem, který vám poskytne důkladný přehled o faktorech, které ovlivňují umístění ve vyhledávačích Google a Seznam i míru konverze. Pochopení příčin vašeho výkonu v oblasti SEO je však pouze prvním krokem.

Dále musíte zjistit, jak odstranit existující problémy a aktualizovat své stránky způsobem, který výrazně zlepší a následně udrží konverzní výkon vašeho webu z organiky.

Moje poradenské služby v oblasti SEO a digitálního marketingu vám poskytnou podrobné strategie přizpůsobené vašemu podnikání. Individuální konzultace vám poskytnou ty nejúčinnější nástroje pro zlepšení výkonnosti vašich stránek, ale díky práci na nejběžnějších aspektech SEO můžete své stránky začít vylepšovat okamžitě. S nadšením pomáhám klientům co nejlépe využít dostupné nástroje pro SEO.


 • Mám reálné dlouholeté zkušenosti na fulltime, které dokládám referencemi.
 • Spolupracuji s národními i nadnárodními firmami, s malými vývojáři i developerskými firmami.
 • Jsem vyhledáván i jako školitel SEO a základů webové analytiky.
 • Znám B2B i B2C charakteristiky v ČR i na Slovensku.
 • Na komplexní SEO analýze budu pracovat já a nepředám to nikdy agenturnímu juniorovi.
 • Mám přesah do UX a optimalizace konverzního poměru.
 • Nebudete jedni z desítek anonymních agenturních klientů, ale jedni z užšího okruhu firem, se kterými spolupracuji na optimalizacích.
 • Spolupráce na optimalizaci pro vyhledávače může pokračovat. Neuzavírám dlouhodobé smlouvy. Za svoji práci si ručím a to si budu obhajovat na společných schůzkách. Nehledám písemný úvazek, ale oboustrannou spolupráci, která umožní oběma stranám společně růst. Potvrzení důvěry přes NDA je samozřejmě možné.
Audity SEO je dobré provádět pravidelně, a to z mnoha důvodů. Pomůže vám to mít přehled o vašem úsilí v oblasti SEO a identifikovat potíže, dřív než nastanou.

Více o mně na profilech LinkedIn a Navolnenoze.cz

Kontaktujte mne Mé reference

Desítky referencí a osobních hodnocení klientů.


SEO analýza zadarmo?


Osobně nenabízím SEO audity ZDARMA především proto, že audity vyžadují velké množství odborných znalostí a ručních kontrol. Většina bezplatných SEO analýz je poskytována SEO nástroji (různé SEOmaty), které poskytují nízkou úroveň náhledu na potenciální problémy s vaším webem.

Téměř ve všech případech SEO nástroje, které generují bezplatné analýzy, neproniknou dostatečně hluboko do webu a technických problémů, které přesahují něco, na co by mohl upozornit základní náhled. A často je jejich účelem sbírání kontaktů pro následné oslovení agenturními obchodníky.

Nicméně každé pravidlo může mít své výjimky. :-) Pokud jste nějaká obecně prospěšná společnost a řešíte SEO problém, můžeme se na bezplatných konzultacích domluvit.

Optimalizace pro vyhledávače SEO konzultant pro konverzní web